Witamy w nowym serwisie Lądka Zdroju! Polecamy także www.sudety.info.pl!

Lądek Zdrój, noclegi, sudety, kotlina kłodzka, kwatery

Schronisko Na Śnieżniku

Schronisko Na Śnieżniku

Schronisko Na Śnieżniku

Międzygórze

57-514 Międzygórze

tel.

tel.

e-mail:

www: www.sudety.info.pl/nasniezniku

www: www.schroniskonasniezniku.pl

OFERTA


Historia schroniska datuje się od 1869 roku. Wtedy to Marianna Orańska - córka króla holenderskiego, a żona księcia pruskiego - mieszkająca w pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim sprowadziła górala ze Szwajcarii, Michała Aegertera. Kazała mu wybudować "szwajcarkę", do której sama chętnie przybywała powozem na wypoczynek. I tak oto powstało urokliwe schronisko "Na Śnieżniku", najstarsze na ziemiach polskich.

Opis obiektu: Po wcześniejszym uzgodnieniu przyjmujemy turystów ze zwierzętami. W schronisku znajduje się kuchnia czynna w godz. 8-20, oferująca całodzienne wyżywienie, z deserami i wypiekami własnej produkcji. Turysta znajdzie tu także bufet z napojami, słodyczami, pamiątkami oraz wydawnictwami turystycznymi. Niedaleko od obiektu znajduje się miejsce na rozpalenie ogniska z przygotowanymi miejscami do siedzenia. Do dyspozycji turystów dwie duże sale z widokami na Kotlinę Kłodzką, przy dobrej pogodzie widać Śnieżkę, oraz jadalnia z kominkiem. Tutaj wieczorami siada się z gitarą, śpiewa i gawędzi do białego rana.

Dojazd: Z Wrocławia najwygodniej jest dojechać pociągiem do Kłodzka i stąd autobusem do Międzygórza. Turyści zmotoryzowani mogą zostawić samochód na jednym z parkingów w Międzygórzu i dalej maszerować pieszo szlakami górskimi.

Dogodne wejścia do schroniska:

szlaki

z Międzygórza: czerwony - 6 km (1,5h) czarny - 8 km (2h) niebieski - 10 km (2,5h)

ze Stronia Śl.: żółty - 15 km (3,5h)

Oferujemy: - 58 miejsc w pokojach 2,4,6,8,10-osobowych; - całodziene wyżywienie lub częściowe; - ogniska, imprezy turystyczne przy kominku; informacje i wydawnictwa turystyczne; - atrakcyjne szlaki turystyczne.

SCHRONISKO ZAWSZE PRZYJAZNE DLA TURYSTÓW

Wspaniała natura, unikalne położenie są gwarancją doskonałego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Ruch zastąpi wszystkie leki, żaden lek nie zastąpi ruchu! SCHRONISKO "NA ŚNIEŻNIKU" im. Zbigniewa Fastnachta (1218 m n.p.m.) leży na zachodnik stoku Śnieżnika (1425 m n.p.m). Masyw Śnieżika (1425) leży w Sudetach Wschodnich w południowo wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Jest najwyższym szóstym szczytem Sudetów Środkowych i najwyższym szczytem w tej części Sudetów. Zbudowany jest z gnejsów, łupków krystalicznych i granitognejsów śnieżnickich oraz przeobrażonych skał osadowych. Tworzy dział wodny trzech zlewisk: Morza Czarnego, Północnego i Bałtyckiego. Szczyt jest najlepszym punktem widokowym w całych Sudetach. Przy sprzyjającej pogodzie w promieniu 100 kilometrów można dostrzec Śnieżkę, wieże Wrocławia, Ołomuńca. W świecie zwierząt dominują jelenie, kozice, które przywędrowały z sąsiednich Jeseników. Ich stado zadomowiło się na pobliskim Średniaku. Liczna fauna bezkręgowców i gatunków endemicznych. Bogata roślinność karpacka i alpejska. Wokół hali waliny, które powstały w następstwie klęski ekologicznej (wiatrołamy) i wyrębów interwencyjnych. W drzewostanie dominuje świerk i sztucznie nasadzona kosodrzewina oraz modrzew. Dla ochrony flory i walorów krajobrazowych ustanowiono rezerwat na powierzchni 181 ha. Półroczna pokrywa śnieżna, 54 dni okresu wegetacyjnego, liczne silne wiatry huraganowe, półroczna zima pozostawiają turystom niezapomniane wspomnienia.

NARCIARSTWO - śnieg utrzymuje się do sześciu miesięcy w roku. Doskonałe warunki klimatyczne. Liczne drogi zapewniają uprawianie narciarstwa biegowego a latem kolarstwa górskiego.

SZLAKI TURYSTYCZNE (dojścia):

Czerwony z Międzygórza 6km (1,5 godz.)

Czarny z Międzygórza 8km (2 godz.)

Niebieski z Międzygórza 10km (2,5 godz.)

z Kletna od Jaskini Niedźwiedziej: żółty 4km (1 godz.)

ze Stronia Śląskiego 15km (4 godz.)

 

SPACERY ZE SCHRONISKA:

Śnieżnik 1425 - 1,5 km (o,5 godz.)

Trójmorski Wierch (2 godz.)

Jaskinia Niedźwiedzia - żółty (45 minut)

Czarna Góra - czerwony (1,5 godz.)

Igliczna - czerwony, zielony (2,5 godz.)

Mały Śnieżnik (2 godz.)

 


Oficjalna strona Schroniska na Śnieżniku  www.schroniskonasniezniku.pl


ZAPRASZAMY


 na terenie Schroniska jest  bezpłatny internet bezprzewodowy

CENNIK

W schronisku jest 58 miejsc noclegowych:

w pokojach:

  • 2-osobowych
  • 4-osobowych
  • 6-osobowych
  • 8-osobowych
  • 10-osobowych

ceny od 26 do 40 zł.  

Numer konta bankowego:

B.Z. WBK O/BYSTRZYCA KŁODZKA

02 1090 2297 0000 0005 8800 9235

MAPA

ZDJĘCIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

W razie pytań prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego:

* wymagany jest telefon lub adres e-mail

Główna | Noclegi | Historia | Atrakcje | Zabytki | Galeria | Aktualności | Lecznictwo | Linki | Kontakt

www.ladek.com.pl © 2015 FUH WebProjekt, created by: Web2Business.pl